YURT DIŞI SAĞLIK HİZMETLERİ

Pendik Şifa Hastanesi’nin olanaklarını dünya ile paylaşıyoruz…

ÖZEL SİGORTALARLA ANLAŞMALI

Yurt Dışı Sağlık Hizmetleri

Sağlık Turizminde Türkiye’nin Yeri ve Seçilme Nedenleri:

Dünyada sağlık harcamaları, özellikle Batılı ülkelerin ekonomilerinde önemli bir paya sahiptir. Yüksek maliyetli sağlık hizmetleri, insanları nitelikli ve uygun fiyatlı tıbbi tedavi hizmeti alabilmek için ülkeler arası seyahat etmeye yöneltmiş ve sağlık turizmi, dünyada son yıllarda çok ilgi gösterilen, hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Türkiye, konumu, kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışı, kullanılan en son teknoloji ürünü cihazlar ve uygun fiyatlarla sunduğu modern imkânlar sayesinde uluslararası arenada ön plana çıkmaktadır. 

Neden Türkiye?

• Amerika ve Avrupa standartlarına göre daha uygun fiyatlandırma
• Ameliyatlarda ve diğer tedavilerde bekleme sürelerinin olmaması
• Kaliteden ödün vermeden hizmet sunma anlayışının bulunması
• Kaliteli hizmetlerin yanı sıra kültürel zenginliklere sahip olması
• Kolay ulaşılabilirlik
• Sağlık hizmeti yanında kültürel zenginliklerle dolu turistik seyahat imkânı
• Yemek ve kültürel alışkanlıklar
• Türk misafirperverliği
• Kalite belgeli akredite kuruluşların sayısının fazla olması
• Uzman doktor ve sağlık görevlilerinin eğitim seviyelerindeki yükseklik.Neden İstanbul?

İstanbul Türkiye'nin en büyük metropolü, ülkenin ticaret ve finans merkezidir.
Ülkemizde faaliyet gösteren hastanelerin büyük bir bölümü İstanbul'dadır. İstanbul kaliteli tedavi olanakları sunmasının yanı sıra, eşsiz ve muhteşem bir atmosfere sahiptir. Avrupa'nın en iyi kentleri sıralamasında 4. sırada yer alan şehir, konumu dolayısıyla da tüm dünyadan gelebilecek hastalara kolaylık sağlamaktadır. Yurt içi ve Yurt dışı tüm merkezlere tarifeli uçuş seçeneklerinin yanı sıra, deniz ve kara ulaşımı imkanları açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. 

Tarih, kültür, doğa ve teknolojinin buluşma noktası olan şehir, büyülü atmosferi ile sizleri de etkisi altına alacaktır.
 


Neden Pendik?

Pendik, İstanbul’un en büyük yerleşim yerlerinden bir tanesidir. İstanbul’un uluslararası nitelikli 2 havalimanından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı Pendiktedir. Ayrıca Pendik, İstanbul’u Türkiye’nin diğer bölgelerine bağlayan demiryolu, kara ve deniz ulaşımının geçiş noktasındadır. İlçemizde birçok 3, 4 ve 5 yıldızlı otel mevcuttur. Bunların yanı sıra çok sayıda alışveriş merkezi, marinası, restorant ve kafeleri ile özel bir konuma sahiptir.


 


 

PENDİK ŞİFA HASTANESİ

Pendik Şifa Hastanesi 1995 yılında Pendik’te kurulmuş ilk özel hastanedir. Hastanemiz, tıbbi birimleri, yataklı servisleri, yönetim birimleri ve diş sağlığı merkeziyle bir sağlık kompleksidir. Modern tıbbi teknolojinin tüm imkânlarını kullanan hastanemiz, konusunda uzman ve dinamik bir sağlık kadrosuyla hastalarına hizmet vermektedir. Tam donanımlı Ameliyathanelerinde her türlü ameliyatlar Uzman Hekimlerimiz tarafından başarılı bir şekilde uzun yıllardır yapılmaktadır. Her türlü Ameliyatın yapıldığı hastanemiz aynı zamanda Ortopedinin Serebral Palsi, Ürolojinin Perkütan Nefrolitotomi (PNL), Genel Cerrahinin Kanser Ameliyatları, Kulak Burun Boğazın Rinoplasti, Plastik Cerrahinin her türlü özel ameliyatlarının da yapıldığı bir merkez hastane konumundadır. 

Tam donanımlı uzman hekimlerin yönetimindeki yoğun bakım üniteleri, hastaların refakatçileriyle birlikte kalabilecekleri konforlu hasta odaları, koşulsuz hasta memnuniyetini ilke edinen yönetim anlayışı, bu ilkeyi benimsemiş profesyonel kadroları ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Hastanemiz etik değerlere bağlı, hasta haklarına saygılı, dürüst ve kaliteli hizmet anlayışıyla bulunduğumuz bölgede ve sektörde özel bir konuma sahiptir. 

Kaliteli hizmet anlayışımız 2004 yılında TSE tarafından “ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi” belgesiyle belgelendirilmiştir.

Hastalıkların teşhisinde laboratuvar tetkiklerinin güvenilirliği çok önemlidir. Bu konuda hastanemiz Biokimya Laboratuvarları External Kalite Kontrol çalışmalarını Almanya’nın Instand Laboratuvarı ile işbirliği içerisinde yürütmektedir. Düzenli aralıklarla yürütülen bu çalışmalar sonucunda biokimya laboratuvarımızın, uluslararası bağımsız bir laboratuvar tarafından denetlenmesi ve değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Böylece sonuçların güvenilirliği denetlenmektedir.

Görüntüleme merkezimizde bulunan son teknoloji cihazlarla doktorlarımız tarafından gerekli görülen röntgen, tomografi, mamografi, kemik dansitometresi, ultrasonografi tetkikleri uzman hekimlerimiz denetiminde çekilir, raporlanır, gerekli hallerde internet ortamında ilgili hekimin değerlendirmesi için CR sisteminde gönderilir. Böylece hastalar için hızlı, doğru ve güvenilir teşhislerin konulması sağlanır.

Uzun yıllardır Türkiye içinden ve dışından gelen hastalarına hizmet veren hastanemiz, bundan böyle Türkiye dışındaki hastalara da profesyonel bir şekilde hizmet verecektir. Bu hizmetlerin organizasyonu için Yurt Dışı Sağlık Hizmetleri Birimini oluşturmuştur. Bu birim hastaların başvurusundan itibaren tüm süreci koordine etmektedir. 
 

Başvuru Süreci

Türkiye dışından başvuran hastalarımız için, öncelikle hastanın tıbbi tedavisi ile ilgili bilgilerin tespit edilmesi gerekir. Bunun için hastaların “ www.pendiksifa.com.tr “ adresinden Yurt Dışı Hasta Başvuru Formunu tıklayarak formdaki zorunlu alanları doldurmaları gerekir. Ya da hastalığıyla ilgili tahlil, tetkik, röntgen, ve rapor bilgilerini email veya kargoyla hastanemize ulaştırabilirler. Bu bilgiler doktorlarımız tarafından incelenir, değerlendirilir, yapılacak tedaviler belirlenir ve hastaya;

• Tedavinin maliyeti
• Hastanede kalış süresi
• Konaklamayla ilgili bilgiler, email veya kargo ile ulaştırılır.
• Hastadan tedavi ile ilgili onay alındıktan sonra karşılıklı iletişimle randevu günü tespit edilir.

Tedavi Süreci

Tedavi süreci aşağıdaki programa göre standart bir paket olarak gerçekleştirilir.

1. Aşama
• İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanında karşılama
• Otele transfer ve yerleşme
• Ön tetkikler ve değerlendirmeler için otelden hastaneye transfer.

2. Aşama
• Tıbbi tedavinin başlatılması
• Otel-Hastane ve Hastane-Otel arasındaki tüm transferler

3. Aşama
• Ameliyat sonrası doktorun hastayı bilgilendirmesi, kontrollerini yapması ve taburcu kararı vermesi
• Havalimanına transfer

Yukarıda belirtilen standart paket kapsamında özel olarak aşağıdaki hizmetler de sunulmakladır. 

• Tercümanlık hizmetleri; hastane içerisinde verilen hizmetler ve panoramik şehir turunda İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça tercümanlık hizmetleri paket kapsamında sunulur. 
• Özel akşam yemeği; tedavi öncesinde ya da bitiminde konuklarımıza paket program kapsamında Pendik’in en seçkin restoranlarından birinde 1 gece akşam yemeği ikram edilmektedir.
 

Copyright © 2017 Pendik Şifa Hastanesi. Her Hakkı Saklıdır.
Site Son Güncelleme Tarihi: 25-09-2021
Hastaneler