Lazerle Hemoroid

Hemoroidal hastalıklar toplumumuzda sıklıkla görülüyor. Genellikle beslenme ve tuvalet alışkanlıklarındaki yanlışlıklar yüzünden ortaya çıkan hemoroid, günlük yaşantıyı olumsuz etkiliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte, hemoroid hastaları, lazer sayesinde yirmi dakikalık işlemden sonra aynı gün taburcu edilebiliyor.

Medikal tedavi ile başarı sağlanamayanlarda cerrahi müdahale gerekebilir. Bu yöntemler pakelere lastik band uygulama, lazer veya ultrasonik cihazlar ile koagulasyon veya cerrahi yöntem kulanılarak hemoroid pakelerinin eksizyonu, longo stapler yöntemi ile hemoroidopeksi ameliyatlarıdır.

3 ve 4’üncü evre hemoroidal hastalıkta pakelere yapılan minik bir kesi ile ince lazer probu hemoroid içine girerek damarları koagule eder. Damarları ve hemoroid pakesini büzerek halk arasındaki tabiri ile yakarak kaybolmasına yardım eder. Bu işlem esnasındaki yapılan kesi 2 mm civarındadır. İşlem ameliyathanede genel veya spinal anestezi (belden uyuşturma) altında yaklaşık yirmi dakika sürer. Belirgin acı, hassasiyet beklenmez. Uygun vakalarda aynı gün taburcu edilebilir. Nekahat devresinde de aşırı ağrı beklenmez. Bu tarz ameliyatların en önemli avantajı hastada belirgin açık yara görülmez.

 

Ameliyat Süresi

Operasyon 1 saatlik kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilmektedir.

İşe Dönüş Süresi

Operasyondan 1 gün sonra tekrar işinize dönebilirsiniz.

Anestezi Yöntemi

Lazerle Hemoroid Tedavisinde anestezi uygulanmamaktadır.

Yatış Süresi

Operasyon sonrası hastamız 15-20 dakikalık kısa bir dinlenmenin ardından taburcu edilmektedir.

Bölüm Doktorlarımız

Hemoroid tedavisi ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçin